Wspólne kolędowanie z młodzieżą z szkolnego Koła Caritas

Okres  świętowania Bożego Narodzenia to  czas wyjątkowy ze względu na tradycję, choinkę i szczególną atmosferę. Tradycją naszego Domu w okresie bożonarodzeniowym są spotkania z młodzież szkolną i wspólne kolędowanie. To styczniowe poniedziałkowe przedpołudnie mieszkańcy naszego Domu spędzili w miłym towarzystwie młodzieży z Koła Caritas przy Zespole Szkół Nr 1 w Tarnowie, ul.Norwida

Czytaj dalej

Spotkanie wigilijne w naszym Domu.

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególnie uroczysty i wzruszający. W naszym Domu  tradycyjnie  jak co roku mieszkańcy usiedli do wspólnej wigilijnej wieczerzy. W uroczystej kolacji uczestniczyła Pani Małgorzata Proszowska Zastępca Dyrektora Centrum Usług Społecznych w Tarnowie. Jak karze tradycja był to  wspólnego  łamania  się opłatkiem, składania sobie wzajemnie serdecznych życzeń, wspólnego kolędowania przy blasku bożonarodzeniowej choinki. Na wigilijnej wieczerzy nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw smakowicie przyrządzonych przez nasze panie kucharki: barszczyku z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami oraz pysznej rybki i kompotu z suszu. Cała  Społeczność Domu  z ogromnym wzruszeniem każdego roku uczestniczy w spotkaniu wigilijnym. Wspólna wigilia  to  jedno z ważniejszych wydarzeń dla Seniorów.

Czytaj dalej

Odwiedziny u mieszkańców Domu z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań naszych mieszkańców z dziećmi i młodzieżą szkolną.  Z życzeniami zdrowych i spokojnych świąt do naszych seniorów przybyli:

– harcerze z Żabna  – tradycyjnie jak co roku aby przekazać naszej społeczności symboliczne światełko betlejemskie,

– młodzież z Koła Caritas  przy Zespole Szkół nr 1  w Tarnowie,

– uczniowie  z Zespołu Szkół nr 6 w Tarnowie,

– dzieci z Przedszkola Sacre Coeur  w Tarnowie.

Takie spotkania integracyjne, międzypokoleniowe  zawsze sprawiają naszym seniorom wiele radości  i wzruszeń.

Czytaj dalej

Andrzejki 2022 w Domu Pomocy Społecznej

Nadszedł czas długo wyczekiwanych  spotkań andrzejkowych  mieszkańców z młodzieżą szkolną. W tym roku seniorzy uczestniczyli w dwóch imprezach integracyjnych zorganizowanych w naszym Domu. Zawitali do Nas : uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Tarnowie  oraz Koło Caritas  przy Zespole Szkół nr 1 w Tarnowie. Spotkania urozmaiciły liczne konkursy, gry i zabawy. Wszyscy bawili się świetnie, tańcom i pląsom nie było końca.  Panie kucharki przygotowały pyszne słodkie poczęstunki.  Mieszkańcy z niecierpliwością  czekać będą na kolejne Andrzejki.

Czytaj dalej

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to święto wszystkich służb społecznych, które pracują  na rzecz osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Z tej okazji mieszkańcy Domu złożyli na ręce Pani Dyrektor serdeczne podziękowania dla wszystkich  pracowników za wsparcie udzielane na co dzień, za życzliwość i zrozumienie oraz złożyli życzenia aby wykonywana praca na rzecz drugiego człowieka zawsze przynosiła osobistą i zawodową satysfakcję.

Czytaj dalej

Wycieczka do Niepołomic

Kolejnym przystankiem na planie  zwiedzania Małopolski  były Niepołomice.Grupa  mieszkańców z opiekunami wybrali się aby zobaczyć to  historyczne miasteczko  z pięknymi zabytkami: XIV  wiecznym Zamkiem Królewskim wybudowanym przez Kazimierza Wielkiego  i zabytkowym kościołem parafialnym. Seniorzy zwiedzili również Kopiec Grunwaldzki, na szczycie którego znajduje się kamienny krzyż z tablicą upamiętniającą Bitwę pod Grunwaldem.

Czytaj dalej
Skip to content